Local Organizations

Institute of Economic and Social Studies (INESS)

Institute of Economic and Social Studies (INESS)
,
INESS, the Institute of Economic and Social Studies, began its activities in January 2006 as an non-governmental and apolitical civic association founded by concerned individuals and financed by private donations and revenues from its own activities. As an independent think tank, INESS monitors the functioning and financing of the public sector, evaluates the effects of legislative changes on the economy and society and comments on current economic and social issues.

INESS’ goal is to broaden public awareness of the principles of market mechanisms’ functions and the effects of state interventions and their impact on society and everyday life. INESS’ priority areas include taxation and contributions to the state budget, social system (including pensions), the public healthcare system, monetary policy, EU membership issues, government regulation and property rights

All of the Institute’s activities focuses on solutions to urgent economic and social problems, bearing in mind that society’s main pillars are private property, peaceful coexistence and the guarantee of personal freedom.

INESS - Institute of Economic and Social Studies

INESS - Institute of Economic and Social Studies

Ekonomika bude bežať rovnako, bez ohľadu na metodiku odhadu. Pre vládu to bude mať výhodu v tom, že pomerové ukazovatele ako dlh a deficit verejnej správy, budú teraz vykazovať nižšie hodnoty, než pred zmenou metodiky, komentoval zmenu metodiky ESO dňa 2410.2014 Radovan Ďurana z INESS.

Author: INESS
Posted: October 24, 2014, 1:59 pm

Ako konštatoval na margo vlakov zadarmo dňa 23.10.2014 pre Hospodárske noviny Ján Dingaz INESS, váhu ponesú najmä pracujúci.

Author: INESS
Posted: October 24, 2014, 1:54 pm

Hosťom relácie Analýzy a Trendy na TA3 bol dňa 23.10.2014 Juraj Karpiš z INESS. S Vladimírom Vaňom diskutovali o eurovale pre Grécko.

Author: INESS
Posted: October 24, 2014, 1:52 pm

Je to neefektívne zo sociálneho pohľadu, povedal k téme vlakov zadarmo dňa 23.10.2014 Martin Vlachynský z INESS. Ako ďalej dodal, malo by sa to týkať zraniteľných skupín, ako sú napríklad študenti, ktorých rodičia spadajú pod životné minimum.

Author: INESS
Posted: October 24, 2014, 1:48 pm

Takto sa môžeme dostať do situácie, keď  dobre zarábajúci študent informatiky si jednoducho nechá pracujúcim cez dane preplatiť svoj výlet vlakom povedzme na hudobný festival, čo sa samozrejme nedá považovať za príliš sociálne opatrenie, povedal na margo vlakov zadarmo dňa 23.10.2014 Martin Vlachynský z INESS.

Author: INESS
Posted: October 24, 2014, 1:45 pm

Viewing page 1 of 8|Next Page

Videos

Neživte v sebe predstavu, že živíte najmä Rómov! http://iness.sk/mytus/
Views: 50038
371 ratings
Time: 00:54 More in Education
Európskej komisii veľmi záleží na peniazoch, ktoré jej „chýbajú". INESS sa naopak stará o vaše peniaze. Toto je nami prerobené video od Európskej komisie s n...
Views: 47283
323 ratings
Time: 01:11 More in Education
V INESSe sa klikuje na jednej ruke! Zásahová jednotka INESS v akcii proti vyšším daniam aj v novom roku.
Views: 1757
35 ratings
Time: 01:15 More in Education
Analytik INESS Martin Vlachynský hovorí o tom, koľko malých firiem sa bude musieť vyskladať na daňové úľavy pre firmu Andreja Babiša, ktoré mu prisľúbil Robe...
Views: 148
0 ratings
Time: 03:25 More in Education
Ján Dinga, analytik INESS komentuje balíček ekonomických opatrení, ktoré chce Smer prijať pre zlepšenie života občanov Slovenska. Zdroj: http://video.tyzden....
Views: 59
0 ratings
Time: 05:29 More in Education

Viewing page 1 of 5|Next Page

Send Message to listing owner

Institute of Economic and Social Studies (INESS)