Local Organizations

Institute of Economic and Social Studies (INESS)

Institute of Economic and Social Studies (INESS)
,
INESS, the Institute of Economic and Social Studies, began its activities in January 2006 as an non-governmental and apolitical civic association founded by concerned individuals and financed by private donations and revenues from its own activities. As an independent think tank, INESS monitors the functioning and financing of the public sector, evaluates the effects of legislative changes on the economy and society and comments on current economic and social issues.

INESS’ goal is to broaden public awareness of the principles of market mechanisms’ functions and the effects of state interventions and their impact on society and everyday life. INESS’ priority areas include taxation and contributions to the state budget, social system (including pensions), the public healthcare system, monetary policy, EU membership issues, government regulation and property rights

All of the Institute’s activities focuses on solutions to urgent economic and social problems, bearing in mind that society’s main pillars are private property, peaceful coexistence and the guarantee of personal freedom.

INESS - Institute of Economic and Social Studies

INESS - Institute of Economic and Social Studies

Richard Ďurana z INESS sa zúčastnil na medzinárodnom pracovnom stretnutí s názvom „Countering Fear, the Security Mindset, And "Othering" of Roma“, ktorý v Budapešti v dňoch 14-15. júla v Budapešti zorganizovali Open Society Foundations Roma Initiatives Office a Open Society Foundations Think Tank Fund.

Author: INESS
Posted: August 1, 2014, 10:34 am

O MokeyParking aplikácii som nevedel, až kým som o nej nepočul v jednej z ďalších vynikajúcich epizód podcastu Russa Robertsa Econtalk s Mikeom Mungerom .

Author: Tomáš Forgáč
Posted: July 31, 2014, 8:10 am

Okrem pozvánky na Friedman Day 2014 si môžete v novom čísle Market Finesse prečítať aj tradičný výber dobrých článkov, či už o dotácii pre Duslo Šaľa, o čistej finančnej pozícií Slovenska voči EÚ, alebo o meste, čo sprivatizovalo všetko. Nájdete tam aj fotky z tohtoročnej Pohody, na ktorej nechýbal ani stánok INESS.

Author: INESS
Posted: July 30, 2014, 11:37 am

Internet druhej generácie behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.

Author: Martin Vlachynský
Posted: July 30, 2014, 10:16 am

INESS odporúča medzinárodnú letnú školu Public Choice - Power and Market, ktorú organizuje gruzínska organizácia New Economic School v spolupráci s americkým Freedom Works v dňoch 12. - 18. augusta 2014 v Bakuriani, Gruzínsko.

Author: INESS
Posted: July 29, 2014, 12:42 pm

Viewing page 1 of 8|Next Page

Videos

Európskej komisii veľmi záleží na peniazoch, ktoré jej „chýbajú". INESS sa naopak stará o vaše peniaze. Toto je nami prerobené video od Európskej komisie s n...
Views: 47060
325 ratings
Time: 01:11 More in Education
Analytik INESS Martin Vlachynský hovorí o tom, koľko malých firiem sa bude musieť vyskladať na daňové úľavy pre firmu Andreja Babiša, ktoré mu prisľúbil Robe...
Views: 20
0 ratings
Time: 03:25 More in Education
Ján Dinga, analytik INESS komentuje balíček ekonomických opatrení, ktoré chce Smer prijať pre zlepšenie života občanov Slovenska. Zdroj: http://video.tyzden....
Views: 30
0 ratings
Time: 05:29 More in Education
Štefan Hríb debatoval so svojimi hosťami o tom, čo čaká Európu a aj celý svet v najbližších rokoch.
Views: 678
4 ratings
Time: 01:04:49 More in Education
V INESSe sa klikuje na jednej ruke! Zásahová jednotka INESS v akcii proti vyšším daniam aj v novom roku.
Views: 1731
35 ratings
Time: 01:15 More in Education

Viewing page 1 of 5|Next Page

Send Message to listing owner

Institute of Economic and Social Studies (INESS)